Naptár

h k s c p s v
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Rendszerterápia - családállítás

Értesítés a legközelebbi időpontokról

Válasz, egy levélre

Mindenek előtt, az Életedről van szó, ami nem kicsi és nem hülye. Valóban vannak olyan dolgok, amelyekre nincs ráhatásunk. Ezek az életünk külső tényezői. Viszont arra van lehetőségünk, hogy ne engedjük meg azt, hogy ezek a tényezők "elvigyenek" bennünket.

Ehhez meg kell ismerjük, hogy az egyes tényezőknek hol van a helyük. Hol van a helye az anya betegségének, a barátnő árulásának, a testvér konfliktusnak, a társ saját problémájának. Ha a figyelmünket folyamatosan ezekre a tényezőkre helyezed, akkor egy idő után el fogsz veszni. Mindenkit látni fogsz, csak önmagadat nem. Pedig akkor tudunk jól működni, ha látjuk önmagunkat. Látjuk azt, hogy mi van előttünk - "hiszen még nem vagyok öreg" - és nem jobbra, balra nézünk.

Szóval, az első lépés, hogy a helyükre kell tedd a figyelmedet elvonó tényezőket. Ez sokszor fájdalmas felismerésekkel jár. Például, be kell látnunk, hogy nem tudjuk megmenteni a szüleinket. (mint ahogy a gyerekeinket sem) Vagy, hogy a testvérünkkel nincs más dolgunk, mint tiszteletben tartani a születésekor általa elfoglalt helyet.

A barátságról érdemes tudni, hogy nem hoz létre kötődést, ezért törékeny. Barátság az évtizedeken át tartó "kapcsolat", de egy beszélgetés a vonaton valakivel, is lehet barátság. Mindkettő olyan, mint a szappanbuborék. Csak az egyik az égig száll, a másik szinte a születésekor szétpukkad. Mindkettő öröm és szomorúság, egyben.

A párkapcsolatban felszínre kerülő problémáknál fontos megfogalmazni, hogy ki mit tehet a megoldás érdekében. Vannak olyan problémák, amelyeket együtt lehet megoldani, de vannak olyanok, amelyek csak önmagunkra tartoznak. Ezt érdemes tisztázni egymás között. Ha a társadnak olyan problémája van, amire neked nincs ráhatásod, akkor legfeljebb csak támogatni tudod a megoldás felé vezető törekvéseit, de helyette nem tudod megoldani a problémát. A párkapcsolat egy kooperáció, valami közös cél érdekében. Ha a figyelem erőteljesen az egyik félre irányul, akkor egyre távolabb kerül a közös cél elérésének az esélye. A jó párkapcsolatot az adok-kapok egyensúlya teremti meg.